Lovecký zámeček

 

Bývalý lovecký zámeček ve středočeském kraji dříve patřil Schwarzenbergům

Jeho původ se datuje cca od 14. století a nýnější majitelé ho koupili před několika lety ve špatném stavu s jasnou vidinou trvalého bydlení. Což se povedlo! Celá rekonstrukce proběhla v co největším zachování původního vzhledu a momentálně je již několik let zámeček domovem pro rodinu, která před lety odešla z Prahy do klidu středočeských lesů.

Tohle byl náš první projekt. První zkušenost, když nepočítáme vlastní domov. Musíme uznat, že když elektrikář osadil první vypínač, pamatujeme si že to byl typ 6 v jídelně, nikdo nechápal že tam dříve bylo něco jiného, plastového! Původně bylo v plánu vyměnit pohledové zásuvky a vypínače v místnostech, které jsou nejvíce navštěvovány, což se ale rychle změnilo na výměnu každé plastové zásuvky v domě.

Kdo někdy něco rekonstruoval tak ví, že věci prostě nejdou vždy podle plánu a člověk se musí naučit přizpůsobovat. Ani tady tomu nebylo jinak. V chodbě se vyskytl problém u velikosti mezer mezi jednotlivými elektroinstalačními krabicemi. Mezery nebyly dost velké aby se daly použít jednotlivé rámečky vedle sebe a nebyly ani dostatečně malé aby se dal použít trojrámeček a usadit tak veškeré vypínače vedle sebe . Nakonec se i tento problém vyřešil a to tak, že proběhlo detailní změření jak daleko jsou krabice od sebe ve zdi umístěny a následné ořezání jednorámečků tak, aby se daly použít vedle sebe bez nutných mezer. Rámečky tehdy řezal místní, šikovný obkladač, nutno podotknout že to zvládl na poprvé!  

166053181_112979660882481_4797832165888259492_n

 

Pokud i Vy přemýšlíte nad výměnou plastových vypínačů za keramické ale máte doma nějaký podobný problém který se zdá být neřešitelný, zavolejte nám ! Věříme že za naši tří letou existenci na trhu už jsme se s mnoha zádrhely setkali a pokud to bude v našich silách pomůžeme Vám nebo alespon poradíme na koho se případně obrátit.

IMG_5202

Se souhlasem majitelů Vám přinášíme pár fotek z realizace. 

 

Lenka,

CeramicHome